Amerika’da Eğitim

 Yurtdışında eğitim denildiğinde akla ilk gelen ülke olan Amerika, her yıl  binlerce uluslararası öğrenciyi kabul etmektedir.  Yurtdışında eğitim denildiğinde akla ilk gelen  ülke olan Amerikan Üniversitelerinde eğitim almak hem Türkiye’de hem de dünyada bir çok öğrencinin hayalidir.

Amerika Üniversitelerine doğrudan kabul almak isteyen öğrencilerin TOEFL ve SAT sınavlarından istenilen puanlara sahip olmaları gerekir. Buna ek olarak üniversitelerden kabul almanız için lisedeki başarı ortalamanız da önemli bir kriterdir. Amerikan Üniversitelerinde lisans eğitimine veya master eğitimine başlamak için İngilizce dil yeterliliğine sahip değilseniz Delaware Üniversitesi’nin kendi bünyesinde sunulan İngilizce ve Akademik İngilizce eğitimlerine katılarak dil seviyenizi yeterli düzeye getirebilirsiniz.

 

Amerika Üniversitelerinin fiyatları yıllık 10.000 USD ila 50.000 USD arasında değişmektedir. Fiyatları belirleyen unsurlar üniversitelerin eğitim kaliteleri, konumları ve programlardır.

 

Nurdem LLC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak dünya sıralamasında ilk 200 içinde yer alan Amerikan Delaware Üniversitesi ile partnerliğimiz bulunmaktadır. Amerika’da yüksek standartlarda akademik eğitim almak, için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Delaware Üniversitesi