Turismo de salud A Turquía

Sağlık Turizmi son yıllarda, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyayı bir kasırga gibi etkisi altına aldı. Bu etkileşim sonucunda alana ilgi yoğunlaştı ve çok ciddi yatırımlar yapılmaya başlandı.

Her yıl milyonlarca turistin Türkiye’yi tercih etmesinin belki de en önemli sebebi Sağlık Turizmi’ydi. Konaklamadan tutun seyahat planına; uygun fiyatlı paketlerden, titizlikle gerçekleşen ameliyat sonrası bakıma kadar her adımda hastaların huzuru ve konforu baz alındığı için memnuniyet kaçınılmaz oluyordu.

Türkiye, ülkeyi ziyaret eden turistlerin ihtiyaç duyduğu tüm Medikal Turizm hizmetlerini, bütçe dostu seçenekler ile sağlar. Üstelik, Türkiye’de yapılan bu hizmetlerin maliyeti, diğer Batı ülkeleriyle kıyaslandığında, çok daha ekonomiktir.

Kadrosundaki uzman doktorları sayesinde hem Türkiye hem de Avrupa’da adından söz ettiren Estethica; Ataşehir, Bakırköy, Nişantaşı ve Levent lokasyonlarındaki şubeleriyle İstanbul temelli olarak hizmet veren bir estetik cerrahi hastanesidir. Güvenilirliğini aynı zamanda Ethica Sağlık Grubu’nun bir parçası olmasından alır.

Plastik cerrahi, saç ekimi, burun ameliyatı gibi estetik operasyonlar başta olmak üzere sağlıklı yaşam ve beslenme (detox), dermatoloji, ağız ve diş sağlığı, varis ile akupunktur alanlarında da yüksek başarı yüzdesine sahip olan Estethica; “sağlıklı güzellik” mottosuyla hizmet vermektedir.

El Turismo de Salud

Gelişmiş ülkelerde sağlık konusu, hastalıkların özelliklerine göre değişiklik gösterse de uzun bir süreç ve yüksek maliyeti beraberinde getirir. Türkiye’de ise durum farklıdır. Burada, uygun altyapısı ve bütçe dostu oluşuyla tercih listelerinin başında gelen sağlık imkanları mevcuttur.

Medikal turizm adı altında sunulan paketler, kapsamlı tedavi yöntemleri ve turistik özellikler içerdiği için ilgi çekici hale gelir. Hasta ve hasta yakınlarının sağlığı ile huzuru ön planda olurken, onların eğlence gibi ihtiyaçlarını karşılamak da başlıca hedeflerimiz arasındadır.

Türkiye, ülkeye gelen turistlerin tüm rahatsızlıklarını tedavi edebilecek şekilde düzenlenmiş tam donanımlı tesislere sahiptir.

Son teknoloji ürünlerin tercih edildiği bu tesislerde, en etkili tedavi yöntemleri; en üst kalite standartlarına sahip ekipmanlarla birlikte kullanıldığında başarı kaçınılmaz olur.

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında diğer ülkelere göre çok büyük avantajlara sahip olan Türkiye,

1-Sağlık Bakanlığı onayından geçen tesisleri,
2- Ziyaret eden hasta ve hasta yakınlarının sağlık durumlarına uygun olarak planlanmış günü birlik turları,
3- Danışmanlık ve ameliyat sonrası bakım hizmetleri,
4-Her zaman refakatinizde bulunacak bir tercüman sayesinde sunduğu yabancı dil desteği,
vb. maddeleri ile tercih listenizin başında yer alması gereken bir ülkedir.

SAĞLIK TURİZMİ BAKIMINDAN, TÜRKİYE’NİN SAHİP OLDUĞU AVANTAJLAR NELERDİR?

Türkiye, sahip olduğu coğrafi özellikleri nedeniyle pek çok turizm çeşidine elverişlidir. Kalkınma planlarında Sağlık Turizmi adına önemli bir adım atılmış, bolluk içindeki termal suların üzerine pek çok tesis inşa edilmiştir.

• Dört mevsimin yaşandığı Türkiye, zorlu hava koşullarına sahip değildir. Dolayısıyla turizm faaliyetleri tüm yıla yayılır ve tesisler her zaman ziyarete açıktır.

• Sağlık turizminin içerisine eklenen deniz, kum, güneş, yat ve golf gibi ekstra imkanlar hastaların iyileşme sürecini eğlenceli hale getirmeyi hedefler.

• Var olan hastane ve klinikler, onları ziyaret eden yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojiye sahiptir.

•Asya ile Avrupa arasında bulunduğu için dünyanın birçok yerine ulaşım kolaylığına sahip olan Türkiye, önemli ilaç şirketlerinin üretim merkezi oluşu sebebiyle de sağlık turizmi açısından avantajlıdır.

•Tesislerde yer alan, hijyen ve konfor standartları en üst seviyede tutularak hazırlanan odalar; ziyaretçilerin ameliyat öncesi ve sonrası bakımlarına göre kişiselleştirilir.

• “Sağlık bir ekip işidir.” felsefesiyle ilerleyen uzman doktor ve deneyimli hemşire kadrosunun yanında, işinin ehli hasta bakıcılar başta olmak üzere diğer tüm medikal personellere ev sahipliği yapar. Sağlık ekibinin profesyonelliği sayesinde, hastaların huzur ve mutluluğu katlanır; tedavi süreci kolaylaşır.

Tıbbi medikal turizmin en çok tercih edilen bölümlerinde hizmet sağlar. Bunlar:
-Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları
-Dahiliye
-Dermatoloji ve Medikal Estetik
-Genel Cerrahi
-Göz Hastalıkları
-Kadın Hastalıkları
-Doğum
-Kardiyoloji
-KBB (Kulak Burun Boğaz)
-Nöroloji
-Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
-Ortopedi ve Travmatoloji
-Üroloji

Hizmet sağladığı Estetik Medikal Turizm faaliyetleri ise şunlardır:
-Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)
-Saç Ekimi
-Burun Estetiği (Rinoplasti)
-Sağlıklı Beslenme ve Detox Programları
-Akupunktur ve Nöralterapi Tedavileri