Otro Servicios

 

SAÇ EKİMİ TEDAVİSİ NEDİR?
Saçın bulunduğu bölgeden alınan kıl köklerinin saçtan yoksun kısımlara nakledilmesine dayalı olarak gerçekleştirilen operasyona “Saç Ekimi” denir.
SAÇ NEDEN DÖKÜLÜR?
Saçın altında bulunan damarlar yeterli besini alamadığında kan akışı gerçekleşmez. Bu durum, saç kökünün tutunmasını engeller ve dökülmeler başlar.
SAÇ DÖKÜLMESİNDE SADECE GENETİK FAKTÖRLER Mİ ETKİLİ OLUR?
Hamilelik, yetersiz uyku, dengesiz beslenme, kontrolsüz diyetler, madde kullanımı, kemoterapi, stres başta olmak üzere ani hormonal değişiklikler saç dökülmesine sebep olabilir ya da zaten genetik etkenlerle var olan dökülmeleri arttırabilir.
SAÇ EKİMİ TEDAVİSİ GEREKLİ MİDİR?
Saç, kadın ve erkeğin fiziksel görüntüsünü tamamlayan en önemli unsurdur. Fiziksel olarak kendini beğenen insanların ruhsal olarak da mutlu hissettiği araştırmalarca kanıtlanmıştır. Saçsız deri gözükmesi sebebiyle yaşlı görünen bireyler, saç ekimi tedavisi sayesinde daha genç ve daha özgüvenli bir yaşama en kısa sürede sahip olur, yaşam kalitelerini arttırırlar.
NEDEN SAÇ EKİMİ TEDAVİSİNİ TERCİH ETMELİYİM?
Bitkisel ilaçlar var olan kıl köklerini güçlendirmek içindir. Ancak, saçsız bir deriye yapılan bakımlar yetersiz kalacaktır. Uzun ve zahmetli süreçler geçirip istediği görüntüye kavuşamayan birey umutsuzluğa kapılır. Oysa bu yöntem sonucunda, 2-7 saatlik bir operasyonla, en ağrısız şekilde, doğal ve gür saçlara sahip olunur.
TEDAVİ SONRASI SÜREÇ NASILDIR?
Ağrısız anestezi yöntemi kullanılarak yapılan bu operasyonun hassas dönemi 1-3 gün arasında değişiklik gösterir. Hastanede kalma gibi bir durum söz konusu değildir, birey dilerse rutin faaliyetlerine hemen dönebilir. Ciltte oluşan yaraların iyileşme süreci 5-10 gün arasında seyrederken saç ekimi sonrası elde edilen sonuçlar kalıcıdır
DİŞ İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR?
Kulaktan kulağa “çivi” olarak yayılmış, yapay diş köklerine implant denir. Bu yapay diş kökü, ağız içi boşluğuna sahip bölgelerde çene kemiği ve diş eti üzerine yerleştirilir. İmplant üzerine dişlerin konulması ile sonlandırılan hızlı tedavi yöntemidir.
DİŞ İMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
Doğal dişe en yakın şekilde tasarlanmıştır.
Gülüş bozukluğu tedavisinde akla gelen ilk yöntem olması önemlidir, estetik bir görüntü oluşturur.
Dişleri dökülen hastaların rahat hissetmesini, konuşmasını, gülmesini sağlar.
Çiğneme faaliyetlerini maksimum seviyeye çıkarıp hastalara daha rahat beslenme imkanı sunar.
Diş eti hastalıklarının oluşumunu engeller.
DİŞ İMPLANT TEDAVİ SÜRECİ NASIL BAŞLAR?
Uzman doktorlar, gerekli kontrolleri yaptıktan sonra ağız içi röntgenine bakarak rotasını belirler. Hastanın ihtiyaçlarına göre tedavi süresi 15 dakika ile 1-2 saat arasında değişebilir. Bazı durumlarda tek randevu ile biter, bazen ise birkaç randevu daha sürebilir.
DİŞ İMPLANT TEDAVİSİ AĞRILI BİR SÜRECİ BERABERİNDE GETİRİR Mİ?
Lokal anestezi uygulanacağı için tedavi sırasında acı yoktur. Tedaviden sonraki diş hassasiyeti, 3-7 günden fazla hissedilmez ve verilen ağrıkesiciler ile kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de 3-4 hafta içerisinde tam iyileşme söz konusudur.

Estetik ve Plastik Cerrahi

Revizyon Burun Estetiği (Rinoplasti)
Karın germe (abdominoplasti)